Lägenhet 436 Kåvanvägen 312B
Plats för att ta med egen kanot, skoter eller cykel att förvara utanför huset.
Huset färdigställt hösten 2022 med hög standard på inredning. Bl a Hilding Anders sängar och fullt utrustat kök med allt vad du behöver.
Sex bäddar fördelade på tre st sovrum med ett master bed room på bottenvåningen. På ovanvåningen finns två sovrum med 2x90cm sängar i respektive rum, alltså inga våningssängar.
Braskaminen har en central plats för att skapa den rätta mysstämningen.
WIFI 100/100 TV med Chromecast
I badrummet finns bastu, tvättmaskin med torktumlare samt insynsskyddade fönster i två väderstreck.
Den stora altanen med utgång från allrummet ligger i söderläge med fina solmöjligheter.
Ej husdjur
Utsikt från huset mot Funäsdalesberget och nedfarten Nol i Egga.
Här bor du bra i en lugn och rofylld miljö med direkt närhet till aktiviteter och 2km bort finns restauranger och butiker i centrala Funsädalen. Strategisk placering med ca 20km till Tänndalen i väster och 20km till Ramundberget i öster.
- Uteplats
- Kök
- Wifi
- Uteplats
- Kök
- Wifi
Sväng höger innan Funäsdalen centrum och kör uppför backen mot Funäsdalen och fortsätt ner för backen, där svänger ni vänster vid en gul skylt där det står Kåvan. Sedan passerar ni liften kåvanexpress och svänger höger efter 200 meter vid en skoterskylt och fortsätter 150 meter och sedan ligger huset på höger sida, det andra av två parhus, lägenheten till höger.